Vilniaus maratonos 2009

Autorius: Vytautas Beliūnas, 2009-09-15

Ankstų rugsėjo 13-osios rytą Robertas, Indrė ir aš pajudėjome į Vilniaus miesto katedros aikštę. 10:00 buvo duotas startas visiems maratono dalyviams iš šios aikštės, kurių iš viso buvo 295, tarp jų ir mūsų klubo atstovas Robertas. Apie Roberto ketinimus bėgti šių metų maratoną išgirdau liepos mėnesį, tad kai kuriuose treniruotėse jam padėjau ruoštis startui. Robertas prieš startą neslėpė savo noro ir pagrindinio tikslo įveikti visą maratoną per 2val ir 45min.

Karštai palaikomas klubiečių (Indrės, Andriaus Jasiūno, o vėliau ir Vytauto) pirmąją distancijos pusę Robertas bėgo tarsi "ant sparnų" ir viršijo savo numatytą tikslą daugiau nei dviem minutėm, tačiau antroje pusėje prasidėjo didelės bėdos. Robertui pradėjo traukt kojas ir paskutinius kilometrus įveikė labai lėtai. Galutinis Roberto laikas buvo 2:53:45. Šis rezultatas jam leido užimti 14-ąją vietą galutinėje sportininkų rikiuotėje.

10:05 buvo duotas startas 1/2 maratono dalyviams, kurių buvo 657. Vytautas trasą įveikė per 1:21:24, tačiau jo rezultato kolkas nematyti oficialiame protokole.

Pakalbinome Robertą po trasos.

Kokie pirmieji įspūdžiai po pirmą kartą įveikto maratono?

 Įspūdžiai geri. Gaila, kad nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo.

Kaip manai ar per greitai pradėta pirmoji pusė turėjo daug įtakos tavo rezultatui?

 Nežinau... Iki 25 - to kilometro viskas buvo labai gerai. Poto pradėjo traukt kojas, nors ir tuo metu jaučiau kad jėgų pas mane daug ir tikrai galėčiau bėgti po 4min/km, tačiau sutrauktos kojos neleido to padaryti.

Gal tiesiog pritrūko geresnio pasiruošimo?

Paskutines tris savaites nepavyko pasiruošti gerai, nes buvo svarbių OS varžybų, kuriose turėjau ginti klubo garbę. Orientavimosi trasos šiek tiek išmuša iš ritmo, besiruošiant maratonui.

Ar kitais metais vėl bandysi įveikti maratono trasą?

Būtinai.

Kada žadi pradėti ruoštis naujam iššūkiui?

Na šiais metais pradėjau ruoštis, tik nuo liepos. Kitais metais bandysiu nuo birželio mėnesio, pasibaigus orientavimosi sporto vasaros sezonui.

Ar likai patenkintas savo pasirodymu?

Žinoma, kad ne. 

Ką perduosi savo sirgaliams?

Kitais metais bus 2:40!!!!!