Savaitgalį atidarytas 2012 metų sezonas

Autorius: Andrius Valatka, 2012-03-26
julija_ir_busimasis_cempionas

Galų gale po ilgų laukimo mėnesių praėjusį savaitgalį startavo naujasis 2012 m sezonas. Pirmosios varžybos Varnabūdėje surengtos Marjampolės pirmenybės. Prieš startą Varnabūdės miške dauguma bijojo šlapių pelkių, tačiau jos nebuvo jau tokios baisios kokių visi laukėme – ledas dar nebuvo ištirpęs iki galo, todėl daugumoje atvejų sėkmingai laikė mūsų svorius, aišku kojų nesušlapti nepavyko, tačiau dumble maudytis tikrai neteko.

15 klubo narių atstovavo Šilo klubą šiose varžybose. Visiems sekėsi įvairiai, vieniems geriau, kitiems blogiau. Paminėsime keletą geresnių rezultatų: M18 grupėje Stravinskaitė Paulina iškovojo 3vt, V14 grupėjė Mantas Jakučionis taip pat iškovojo trečią vietą. Sidabro medaliais, V18 grupėje pasipuošė Arnas Deltuva ir stipriausiųjų vyrų grupėje startavęs Vytautas Kamarūnas. Andrius Valatka V35 metų grupėje iškovojo užtikrintą pergalę. Andrius sutiko pasidaliniti savo mintimis po savaitgalio startų.

Buvo jau pabodę vien tik bėgioti, vienam ir su kompanija tik tam, kad bėgioti, norėjosi pakeisti aplinką, ir po nelengvo laukimo galų gale sulaukėme sezono pradžios. Tiesa vienas startas buvo – tai Kovo 11 – osios bėgimas Jonavoje, tačiau tai tik sausas bėgimas, visą laiką asfaltu – tai nėra įdomu. Gaila tačiau problemos kurios kilo prieš Kalėdas kamavo visą žiemą neleido treniruotis taip kaip noriėjau - greitų treniruočių daryti praktiškai negalėjau, ilguose bėgimuose nepriklausomai nuo greičio pavargdavau vos išbėgęs.

Taigi su tokiomis nuotaikomis pasitikom naująjį 2012m sezoną. Pirmas startas šeštadienį kovo 24d, Marijampolės čempionatas. Žemėlapis pernai metų Lietuvos estafečių čempionato. Nelabai kaip jis man tada susiklosė (daugybė klaidų), nepridėjo optimizmo. Todėl nutariau – ar taip ar taip bėgti greitai šiuo metu negaliu, tai KP imsim lėtai ir su kuo mažiau klaidų. Oras – puikus saulė ir 10 šilumos nuteikė tikrai optimistiškai. Neaprašinėsiu kaip konkrečiai sekėsi imti kiekvieną KP, tačiau planą „lėtai ir užtikrintai“ daugiau mažiau pavyko įgyvendinti ir savo grupės varžybas (nors dalyvių gausa varžybos nepasižymėjo) laimėjau užtikrintai. Klaidų aišku visiškai išvengti nepavyko, tačiau didelių (po keletą minučių) pavyko išvengti. Didžiausią klaidą padariau, kai nepribėgęs orientyro pradėjau blaškytis, gryžau šiek tiek atgal ir tik paskui supratęs, kad dar nesu pribėgęs KP vėl pasileidau link jo. Tai ten „palikau“ apie 50 sekundžių. Tai buvo didžiausia klaida trasoje, kitos buvo kur kas smulkesnės, tačiau visumoje jų pririnkau vis tiek apie 2 min ir 40 sek.  5km ir 21kp trasą pavyko įveikti per 34:50. Rezultatu likau patenkintas, tačiau varžybinės patirties trūkstą – žemėlapis kol kas nelabai draugauja su akimis, kojos kol kas kliūna už šakų ir šiaip miško gruntu bėgti kol kas nėra lengva, vis tik žiemą teko daugiau asfaltu bėgioti. Tačiau viskas yra pataisoma ir laikui begant manau ryšys akys ir žemėlapis tik stiprės, kojos už šakų nebeklius ir galėsim mėgautis bėgimu minkštu miško gruntu.

Andriaus trasa su prabėgimais.

Sekmadienį rezultatai buvo kuklesni, tačiau ir dalyvių buvo kur kas mažiau (V35 grupėje pirmas buvo A. Valatka, elito grupėje 6-as liko Vytautas Kamarūnas).

Andrius mintys apie sekmadienio startą.

Kitą dieną jau važiavome į Kauno rajoną Gastilionių mišką išbandyti Gastilionių miško šlaitų ir surasti nemažai tankinių duobių (vis tik iš 25KP 17KP buvo „sukištos“ būtent į jas, o tų „tankduobių“ ten šimtai. Oras jau nebebuvo toks malonus bėgimui (apsiniaukę, didžiulis vėjas ir vos 5 laipsniai šilumos), todėl niekaip nepavyko apšilti, šalo rankos, galva ir kojos todėl galvojau, kad bus tikrai nelengva (bent jau pradžioje). Žemėlapis vėlgi ganėtinai retai naudojamas M1:5000, su sprinto ženklinimu, tačiau trasos ilgis kaip vidutinės trasos, be to su daug KP. Šiandien teko įveikti 4,8km ir surasti net 25KP, tą pavyko padaryti per 37:54. Klaidų šiandien aišku buvo daugiau nei vakar (~4:10), tačiau nemanau, kad kas nors trasą įveikė praktiškai be klaidų, nes manau neįmanoma tarp tiek duobyčių nedaryti klaidų. Aš skaitau, kad klaidų kaip tokiu atveju padariau tikrai nedaug, todėl varžybas pavyko vėl laimėti. Greitai bėgti neteko, nes reikėjo atidumo skaitant žemėlapį, kas mano atveju man tikrai padeda, bent jau kol kas. Gaila, kad kol kas negaliu begti greičiau, tačiau tikiuosi, kad laikui begant sveikata mano taisysis ir svarbiausiom sezono varžyboms pasiruošti pavyks kur kas geriau.

Andriaus trasa su prabėgimais.

Taigi sezonas prasidėjo, kitą savatgalį vyks visų laukiamos ir megstamos Kauno estafetės, komandos dar nėra sudarytos, tačiau artimiausiomis dienomis jos jau bus žinomos ir sekmadienį galės ginti OSK „Šilas“ garbę. Šeštadienį kas norės ir turės noro galės startuoti Alytaus čmpionate ir išbandyti Punios šilo pušyną.