Lietuvos čempionatas labai ilgoje trasoje 2012

Autorius: Andrius Valatka, 2012-04-16

Šeštadienį keletas klubiečių startavome Lietuvos čempionate, labai ilgoje trasoje (ultra long) ir kartu su čempionatu vykdomomis OK „Sakas“ taurės varžybose. Gausiausiai šiose varžybose „Šilo“ klubui atstovavo jaunimas, kadangi šiame Lietuvos čempionate gali startuoti sportininkai tik nuo 20 metų.

Varžybos vyko Paraudžių miško žemėlapyje, kuriame prieš pora metų vyko Lietuvos taurės varžybos, todėl miškas nebuvo naujas. O tie kas kasmet dalyvauja Rogainingo varžybose – miškas iš viso turėjo būti pažįstamas.
Tie kurie dalyvavo maratone: VE grupėje Marcinkevičius Robertas buvo 7, Kamarūnas Vytautas - 8, M20 grupėje sidabro medalį laimėjo Milda Radziovonaitė (šaunuolė), 5 liko Justina Lipeikytė. V50 grupėje Pranas Mockus įveikė klaidžius Šiaulių apylinkių miškus ir užėmė 6 vietą.
V35 metų grupėje startavęs ir po varginančios kovos finiše, laimėjęs sidabro medalį A. Valatka, galiausiai į namus grįžo tuščiomis, nes minėtos grupės varžybas anuliavo dėl to, kad nebuvo pastatytas vienas KP, nors jis jokios įtakos negalėjo turėti (per daug paprastas, jo vieta buvo pažymėta „perfokortele“ su KP numeriu), bet yra visokių žmonių ir kas be ko, jų protestas teisėtas, nors vienas atsiliko beviltiškai, o kitas buvo diskvalifikuotas.
Andriaus komentaras:
"Savojo starto laukiau su šiokia tokia baime, nes trasa ilga, o mano savijauta pastaruoju metu nėra pati geriausia. Tačiau per apšilimą jaučiau, kad bent jau visą distanciją įveikti pavyks, abejojau tik dėl greičio. Todėl tikslas prieš šį čempionatą buvo bėgti pagal savijautą, nekreipti dėmesio į varžovus ir bandyti išvengti grubių klaidų. Tiesa pasakius iš šių tikslų įgyvendinau tik vieną - bėgti pagal savijautą, nes varžovai beveik visada buvo šalia ir bėgom traukiniu, ypač iki 13KP (antros žvaigždutės), vėliau šiek tiek išsisklaidėm ir daugiau jau teko bėgti vienam, kol 21KP nesutikau Bogužinsko, tada teko padirbėti rimčiau."
Sako taurėje dalyvavę: M16 grupėje - Balčiūnaitė Emilija (9 vieta), M18 - Gurvičiūtė Ieva (3 vieta), Blažauskaitė Julija (8 vieta), V 18 grupėje - Algirdas Bartkevičius, dar neatsigavęs po sunkios stovyklos Suomijoje ir ilgos kelionės namo (grįžo tik vėlai naktį) užėmė 3 vietą.