Kuržemės pavasaris 2012

Autorius: Vytautas Beliūnas, 2012-04-12

Šventinį Velykų savaitgalį Latvijoje, netoli Dobelės miestelio, įvyko vienos didžiausių pavasario varžybų „Kuržemės pavasaris“. Šios dviejų dienų varžybos yra puiki proga sportininkams pasitikrinti, kaip patobulėjo per žiemą.

Algirdo mintys apie varžybas.
"Kadangi į šias varžybas atvykau tiesiai iš savaitę trukusios treniruočių stovyklos Šiauliuose, nesijaučiau geriausios formos. Bet pirmąją dieną vidutinėje trasoje labai nustebau, kai grįžęs sužinojau, kad laimėjau dvi minutes prieš Europos čempioną Rudolf Zerni iš Latvijos. Smagu tai, kad jį per savo kaip orientacininko karjerą aplenkiau pirmą kartą. Deja antrąją dieną negalėjau apginti savo lyderio pozicijos ir aplenkti Zernio dar kartą, nes turėjau išvykti į kitą treniruočių stovyklą Suomijoje. Netikėtai Velykų proga visus nustebino sugrįžusi žiema. Per naktį varžybų vietoje iškrito apie 15 cm naujo sniego. Šie veiksniai labai pasunkino organizatorių darbą ir dėl nepastatyto punkto miške antros dienos trasa buvo anuliuota. Vėliau jau sedėdamas mašinoja gavau gera naujieną iš mamos, kad prizas ir pirma vieta atiteko man."
Vytautas apie Kuržemės pavasarį:
"Vyrų elito grupėje pirmoji diena buvo WRE (world ranking event). Šiose varžybose Vytautas Beliūnas užėmė 11 vietą. Sunku atsigauti po ligos ir savaitės stovyklos Šiauliuose. Kojose šviežumo nebuvo jokio. Stengiausi nepadaryti klaidų, tačiau ties vienuoliktu punktu miške buvo pridėta markiruočių, todėl pagalvojau, kad gal negalima jų kirsti. Todėl stengiausi ją apibėgti, kai galiausiai supratau, kad čia ta markiruotė neprieko, jau buvau praradęs 2min. Tas mane išmušė iš ritmo ir neleido švariai pabaigti trasos, antroje dalyje įvėliau keletą smulkių klaidelių po 20s. Po šių varžybų pasauliniame reitinge pakilau į 371 vietą. Iki mano tikslo TOP 100 - uko dar reikia pasistengti. Artimiausiu metu laukia išvyka į treniruočių stovyklą Suomijoje ir 17 dienų trukmės stovyklą Švedijoje. Tai bus paskutinė stovyklą prieš Europos čempionatą Švedijoje."
Kuržemės pavasario rezultatai:
http://www.pavasaris.lv/u ploads/rezultati/2012/KP_2012_results.html