Klubų taurė 2009

Autorius: Vytautas Beliūnas, 2009-09-12

Klubų taurė - tai komandinės kombinuotos estafečių principo varžybos. Vieną komandą sudaro 11 narių, įvairaus amžiaus ir skirtingų lyčių. Praėjusį savaitgalį OK "Šilas" dalyvavo šiose varžybose. Tai pačios svarbiausios varžybos visiems orientavimosi sporto klubams, nes nugalėtojas visą sezoną gali vadintis stipriausiu os klubu Lietuvoje

Pirmasis varžybų etapas susideda iš dviejų sportininkų - merginos ir vaikino. Šiame etape startavo Robertas Marcinkevičius ir Radzivonaitė Milda. Abu parodė aštuntą etapo laiką.

Robertui reikėjo įveikti 5,8km trasą su 20KP, o Mildai 4,7km trasą su 19KP. Finišavus abiems klubo atstovams, bendroje klubų rikiuotėje buvome septintoje vietoje. Antras etapas susideda iš trijų dalyvių, kuriame gali startuoti visi išskyrus V20/V21 grupių sportininkai. Šiame etape startavo: Deltuva Arnas, Pranas Mockus ir Algirdas Bartkevičius. Visi trys klubiečiai prabėgo savo trasas labai stabiliai ir po šio etapo mes pakilome į 4 - ąją vietą. Algirdas parodė ketvirtąjį etapo laiką.

Sekančiame etape startavo trys moterys. Gaila, tačiau mūsų klubas negali pasigirti dailiosios lyties atstovių gausa, tad šiame etape praradome keletą pozicijų. Ketvirtame etape startavę Andrius Valatka ir Artūras Aranskis, atitinkamai parodė 10 ir 11 etapo laikus ir komandos draugą Vytautą Kamarūną į paskutinįjį etapą išleido 8 - oje vietoje. Vytautas sėkmingai įveikęs 5,9km trasą su 20KP per 43:42, finišavo aukštoje 7-oje vietoje.

Taigi, po visų penkių etapų, kuriuose startavo net 11 klubo atstovų, iš 32 dalyvavusių komandų likome septintoje vietoje. Nugalėjo Medeinos komanda, kuri po metų pertraukos susigražino stipriausio OS klubo vardą Lietuvoje. Klubo prezidentas Audrius Deltuva liko patenkintas tokia aukšta vieta ir teigė, kad kitais metais bus labai sunku pakartoti tokį aukštą pasiekimą, tačiau apetitas kyla be valgant, tad dėsime visas pastangas, kad užimtume dar aukštesnę vietą. Tai buvo jau trečiasis "Šilo" klubo startas tokiose varžybose. 2007 metais, likome 15 vietoje, o 2008 metais taipogi užėmėme tokią pačią vietą.