Daugiadienės Vilnius 2013

Autorius: Indrė Maciulevičiūtė, 2013-05-12
Vilnius_2013

Kiekvienais metais Vilniaus daugiadienės yra rimtas išbandymas ir savų jėgų pasitikrinimas besiruošiant svarbiausiems sezono startams. Trijų dienų daugiadienės varžybos reikalauja greičio, ištvermės, jėgos ir žinoma gerų orientavimosi sporto įgūdžių iš kiekvieno dalyvio.

Šiais metais mūsų klubo garbę gynė 29 sportininkai. Pirmą dieną varžybos vyko pačioje sostinės širdyje, seniausiame Lietuvos senamiestyje - Vilniuje. "Piko valanda", didelis pėsčiųjų srautas, unikalus mažų gatvelių tinklas iš kiekvieno pareikalavo labai gerų orientavimosi įgūdžių ir didelio bėgimo greičio. Geresniais rezultatais pasižymėjo Tomas Nenartavičius ir Rokas Lipnickas vaikinų iki 16 metų amžiaus grupėje, atitinkamai užėmę 2 ir 3 vietas. Merginų jaunimo grupėje 2 vietą užėmė Milda Radzivonaitė.

Antroji varžybų diena vyko "Rūdninkų poligone", dėl savo nesuskaičiuojamo kiekio mažų duobelių ir pusiau atviros vietovės ši buvusio karinio poligono vietovė yra viena iš unikaliausių vietovių orientavimosi atžvilgiu Lietuvoje. Alinantis karštis, smėlis, viržiai ir techniška vietovė šiandien daug kam buvo labai sunki užduotis, kurią įveikti reikėjo ypatingos ištvermės. Geriausiai šią dieną sekėsi Vytautui Beliūnui, kuris vyrų elito grupėje buvo pirmasis, o Milda Radzivonaitė tapo jaunimo grupės nugalėtoja. Lipnickas Rokas ir Lipeikytė Justina užėmė antrąsias vietas. Mūsų jaunausias klubo narys Pijus Maciulevičius šiandien buvo trečias, o vaikinų iki aštuoniolikos metų amžiaus grupėje Arnas Deltuva, taip pat buvo trečias.

Trečioji varžybų diena iš visų orientacininkų atėmė labai daug jėgų bėgant, lipant, kopiant į stačius Neries šlaitus. Daug kas po finišo atrodė tikrai pavargę. Po trijų dienų kovos mūsų klubo atstovai iškovojo net tris auščiausius apdovanojimus. Merginų jaunimo grupėje užtikrintai laimėjo Milda, o šešiolikamečių vaikinų grupėje stipriausias buvo Rokas. Stipriausioje vyrų elito grupėje nugalėtoju tapo Vytautas. Geriausius rezultatus dienos įskaitoje pademonstravę Justina Lipeikytė ir Pijus Maciulevičius pakilo į antrąsias vietas po trijų dienų sumos. Merginų 14 grupėje Valčiukaitė Aurelija sugebėjo pademonstruoti geriausią dienos rezultatą, kuris trijų dienų sumoje jai leido pakilti į trečiąją poziciją.  

Klubo vardu norime padėkoti šių varžybų organizatoriams, klubui "Perkūnas", už puikiai surengtas varžybas, gerą orą, įdomias ir sudėtingas trasas bei unikalius rankų darbo prizus.

Alinančios trijų dienų varžybos atėmė daug jėgų iš kiekvieno dalyvavusio, tačiau tai buvo labai geras savo jėgų išbandymas prieš kitą savaitgalį vyksiantį Baltijos šalių čempionatą, kuriame mūsų klubo garbę gins net 8 sportininkai. Aurelija Valčiukaitė, Deimantė Motiejūnaitė, Algirdas Bartkevičius, Justina Lipeikytė, Emilija Balčiūnaitė, Milda Radzivonaite, Indrė Maciulevičiūtė ir Vytautas Beliūnas.

Kitų klubo narių rezultatai .

Už nuotraukas dėkojame profesionaliam sporto fotografui Donatui Lazauskui.