Bėgimas „Širdies plakimas Baltijai“

Autorius: Artūras Aranskis, 2009-09-13

Šių metų rugpjūčio 22-23 dienomis vyko memorialinis bėgimas „Širdies plakimas Baltijai“ skirtas Baltijos kelio 20-iui paminėti. Latvijos prezidento inicijuotame bei Lietuvos ir Estijos prezidentų palaimintame renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos orientacininkai. Šiuo bėgimu buvo siekta dar kartą sujungti visas tris Baltijos seses lygiai tuo pačiu keliu kaip ir prieš 20 metų, kuomet laisvės trokštantys žmonės susikabino rankomis ir sudarė gyvą rankų grandinę nuo Vilniaus, per Latvijos sostinę Rygą, iki pat Talino, tokiu būdu demonstruodami savo stiprybę bei vienybę.

Kaip ir tuomet, taip ir šiame memorialiniame bėgime bėgę orientacininkai siekė pademonstruoti savo vienybę ir stiprybę bei paminėti anų laikų stebuklą, kuriuo stebėjosi daugelis visame pasaulyje (Baltijos kelias įtrauktas net į tarptautinį „Pasaulio atminties“ registrą) Bėgimas startavo šeštadienio pavakarę iškart ir Vilniuje, ir Taline, bėgimo dalyviai po truputį Baltijos keliu judėjo link Latvijos sostinės Rygos, kur kitos dienos vakare dvi grupės susijungė ir finišavo sausakimšame senamiestyje. Baltijos keliu bėgo ir garbingai su dainomis atstovavo Lietuvą taipogi ir mūsų klubo atstovai.

Nors organizatorių buvo numatyta, kad Prienų Šilo klubą šiame bėgime turėtų reprezentuoti tik penki mūsų klubiečiai, tačiau priskirtą atkarpą bėgo ir klubo vienybę demonstravo žymiai didesnis mūsų klubiečių ratas prie kurių prisijungė ir kiti bent kilometrą pasiryžę nubėgti ar pravažiuoti dviračiu žmonės. Šilo klubo orientacininkai draugiškais rankos paspaudimas bėgimo estafetę perėmė iš OK Apuoko orientacininkų lygiai vidurnaktį ties Ukmerge. Mūsų klubui skirtą 15 km atkarpą visas klubas pradėjo ir baigė bėgti draugiškai kartu, tačiau kadangi bėgimo tempas buvo gana nemažas (4-5 min/km), taupydamiesi už savaitės vyksiančiam Lietuvos čempionatui visą atkarpą bėgo ne visi klubiečiai. Nepaisant to organizatoriai ir bėgimą stebėti susirinkę žmonės stebėjosi klubo vienybe. Visus nustebino ir tai jog bėgdant gana aukštu tempu OK Šilo orientacininkai dar ir draugiškai traukė „Ant kalno mūrai...“ bei kitas tautines giesmes.

OK Šilo orientacininkai tolesnę bėgimo estafetę draugiškais rankos paspaudimais perdavė OK Javonio orientacininkams. Organizatoriai pasidžiaugė ir dėkojo , kad mūsų klubas sugebėjo „atlošti“ 8 minutes, kurias prarado prieš tai bėgę ir nustatyto bėgimo tempo neišlaikę klubai. Bėgimo koloną visą laikotarpį lydėjo du policijos ekipažai ir organizatorių autobusiukas, iš kurio visą laiką tiesiogiai internetu buvo transliuojami bėgimo dalyviai. Internetu tiesiogiai taipogi buvo galima stebėti mūsų klubiečio Roberto Marcinkevičiaus širdies ritmo duomenis. Dar kartą norėtusi padėkoti visiem klubiečiam už gerą nuotaiką ir puikią atmosferą ,t.y. Arnui ir Audriui Dletuvoms, Vidmantui ir Robertui Marcinkevičiams, Indrei Maciulevičiūtei, Ivetai ir Ernestai Paužaitėms, Andriui Jasiūnui, Artūrui Aranskiui, Rimvydui Arlauskui, Zigmantui Radzivonui, Vytautui Kamarūnui, Pranui Mockui bei lydinčiai grupei Kristinai ir Julijai.